27.07.2019 - 05.08.2019

ALBANIA – Albański Raj 27.07

ALBANIA – Albański Raj 27.07

WAKACJE 2019 – ALBAŃSKI RAJ

TERMIN: 27.07 – 05.08  2019 (10 dni)

* Termin nie uwzględnia dojazdu z Polski do Albanii

Daj się ponieść Albańskiej Przygodzie w najpiękniejszym z bałkańskich zakątków! Albania – królestwo offroadowych, jeszcze niezaasfaltowanych tras wypełnionych wspaniałymi pejzażami dzikiej natury. Odetchnij pełną piersią na zasłużonych wakacjach! Niebiańskie plaże, fantastyczne górskie pejzaże, turkus morza, pełne słońce – istny raj do aktywnego wypoczynku który Ci zagwarantujemy. Poznasz Albanię z jej najlepszej strony. Zwiedzimy najważniejsze miejsca na mapie, ale również te bardziej sekretne – niedostępne dla każdego i takie, których nie zobaczysz z nikim innym. Będziemy smakować lokalnej kuchni, podglądać codzienne życie mieszkańców, napawać się każdym dniem który będzie wypełniony po brzegi tym co w OFFroadzie najlepsze! Bezpieczeństwo, dobra zabawa, świetne towarzystwo – zaufaj nam i spędź z nami bezgranicznie dobry czas. Wyrusz z nami po przygodę życia!

Podczas wyjazdu będziemy kłaść nacisk na fantastyczne pejzaże które zmieniać będą się jak w kalejdoskopie. Podglądniemy prawdziwe życie lokalnych mieszkańców.  Odetchniemy pełną piersią w najbardziej odległych zakątkach Albanii, do których zaprowadzą nas najlepsze  szutrowe oraz gruntowe trasy jakie można znaleźć w tym kraju! Odwiedzimy najbardziej odizolowaną wioskę w Europie;  Theth – ikonę północnej Albanii. Zrelaksujemy się podczas przeprawy promowej po jeziorze Koman – rejsem w „Albańskich Fiordach”, który nazywamy jest jednym z najpiękniejszych w Europie. Wjedziemy na ponad 2300 m. n.p.m na własnych czterech kółkach! Spędzimy noc na dzikiej plaży…. i można tak wymieniać jeszcze długo, ale lepiej po prostu przeżyć to na własnej skórze!

Wyposażenie wyprawowe wymagane :

 • – opony AT
 • – samochód z napędem 4×4 z reduktorem
 • – paszpot lub dowód osobisty
 • – radio CB
 • – zielona karta (wymagane)
 • – sprzęt biwakowy (stolik, krzesełka, termos, kuchenka gazowa, naboje z gazem, garnki do gotowania, talerze, sztućce, kubki, karnister na wodę, itp.)

Główne atrakcje:

 •  – Góry Przeklęte, tajemnicze miasteczko Theth
 •  – zabytkowe miasta Berat, Gjirokastra, Szkodra
 •  – kanion rzeki Osum
 •  – rajskie białe plaże,
 •  – przyrodnicze perełki np. Blue Eye,
 •  – Park Narodowy Thethit
 • – i inne miejsca, których nie zobaczysz z nikim innym!

INFORMACJE DODATKOWE :

Wakacyjna wyprawa na Albanię ma charakter turystyczno-widokowo-offroadowy. Podczas naszych wyjazdów najważniejsza jest dobra i przyjazna atmosfera. Staramy się, aby chwile spędzone wspólnie z nami zapadły Wam w pamięć i były szczególnie miłymi wspomnieniami. OFF-road w naszym wydaniu to niesamowita frajda, zabawa i świetny sposób na zwiedzanie świata – własnie to chcemy uskuteczniać na naszych wyprawach.

Trasy po których będziemy się poruszać są bezpieczne, sprawdzone i wytyczone przez nas, podczas poprzednich pilotażowych wyjazdów. Albania jest krajem bezpieczny, a mieszkańcy są niesamowicie pozytywnie nastawieni do podróżników.

Podczas wyjazdu eksplorować będziemy najpiękniejsze rejony Albanii; bałkańskiego kraju sąsiadującego m.in z Czarnogórą. Granicę przekraczać będziemy w północnej części kraju i zaraz po otrzymaniu pieczątki wjazdowej do paszportu, rozpocznie się nasza przygoda! Trasa jaką dla Was przygotowaliśmy to głównie legendarny bałkański off-road – drogi szutrowe, gruntowe, kamieniste, górskie, etc; a wszystko to z porażająco pięknymi widokami, których pełno w Albanii i które cechują się niezwykłą różnorodnością. To kraj dla wszystkich lubiących intensywne doznania!

Wyjazd idealny dla posiadaczy każdego terenowego samochodu z napędem na cztery koła, z fabrycznym wyposażeniem i z reduktorem. Noclegi planowane są w formie biwakowej jak i hotelowej – czyli w namiotach bądź we własnych samochodach o ile są do tego przygotowane. Letnia pora to komfort termiczny i przyjemne spędzanie wieczorów przy ogniskach w miejscach typu „milion star hotel”. Czeka na nas m.in nocleg na przepięknej plaży, nocleg w sercu gór przeklętych czy nocleg z widokiem na przepiękną górę Tomorri. Pomimo off-roadowego nastawienia na całym wyjeździe, które gwarantuje rewelacyjną przygodę – dla wygody uczestników dwa-trzy noclegi zaplanowane są w formie hotelowej. Warunki w hotelach są stanardowe.

Nie ma problemów ze stacjami benzynowymi – na części z nich można płacić kartą, na części wymagana jest gotówka. Walutą w Albanii jest LEK. Gotówkę bez najmniejszego problemu można podjąć w licznych bankomatach, nie ma potrzeby kupowania LEKów w Polsce, w kantorze. Kurs LEKa to – 1 ZŁ = 32 LEKi. Płatność kartą w lokalnych sklepach czy na bazarach jest zazwyczaj niemożliwa, więc zaraz po przekroczeniu granicy zatrzymamy się, żeby podjąć gotówkę z bankomatu.

Albańska kuchnia należy do wyjątkowo smacznych i z całą pewnością będziemy kosztować tych bałkańskich specjałów, takich jak jagnięcina, baranina, burek, etc; oczywiście w lokalnych knajpkach – po zjechaniu do miast. Standardowo śniadania/obiady/kolacje przygotowywać będziemy sami, w formie biwakowej. Zapasy będziemy uzupełniać w marketach, na targowiskach i lokalnych sklepikach.

Ceny w sklepach – produkty lokalne, nabiał, chleb; są cenach podobnych jak w Polsce. Nie ma problemu z dostępnością podstawowych produktów spożywczych. Zapasy będziemy uzupełniać w większych miejscowościach.

Eksplorować będziemy tereny górskie jak i ciepłe, czy wręcz upalne regiony Albanii, dlatego warto wyposażyć się i w cieplejszą odzież jak i typowo letnie ubrania. Nie możecie zapomnieć o strojach kąpielowych! Albańskie lato to upały i żar z nieba, ale bywają momenty intensywnych deszczy, więc warto być na nie przygotowanym.

Minimalna ilość załóg do odbycia się wyprawy to 5 aut. Maksymalna ilość bez auta prowadzącego to 10 aut – dla waszego komfortu i mobilności. Na wyjeździe odnajdą się początkujące załogi, zupełne świeżaki jak i starzy wyjadacze OFF-roadowi. Zaopiekujemy się tymi z Was, którzy wybiorą naszą Albanię, jako swoją pierwszą wyprawę w życiu. Bardziej doświadczonych zaskoczymy innym podejściem do OFF-roadowych wypraw. Z wszystkimi będziemy dobrze się bawić i dołożymy wszelkich starań, aby wakacje w Albańskim Raju były tymi najlepszymi z najlepszych!

Punkt zborny:

 • – zbiórka w godzinach porannych 9:00 – 10:00 w dn. 27 lipca 2019′
 • – punkt zbiórki w okolicach miejscovości Plav/Czarnogóra
 • – dokładne koordynaty zostaną przesłane mailowo
 • – granicę Albańską przekraczamy wspólnie

 

Zgłoszenie:

W celu zgłoszenia udziału należy wypełnić poniższy formularz Więcej informacji odnośnie wyjazdu i wpłat zadatku prześlemy drogą mailową po rejestracji.

Wpłata zadatku gwarantuje wpisanie na listę uczestników.  Zadatek nie podlega zwrotowi, chyba że nie zgłosi się minimalna liczba uczestników. O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność wpłat.

Nadchodzące