15.06.2019 - 16.06.2019

POLSKA – Harnasie na Wypasie 15.06

POLSKA – Harnasie na Wypasie 15.06

OFFroadowe wędrówki z Tatrami w tle

IMPREZA WEEKENDOWA W TERMINIE 15-16 CZERWIEC 2019 R. (SOBOTA-NIEDZIELA)

MIEJSCE: PODHALE/SPISZ

Czeka na Was urozmaicona trasa najbardziej malowniczymi zakątkami Spiszu… i nie tylko! Harnasie na wypasie to wyjazd turystyczno-offroadowy, stanowiący połączenie atrakcji jakie zapewniają piękne widoki z frajdą jazdy terenowej. Jak to zwykle bywa – stopień trudności wyznaczy pogoda, ale wyjazd sklasyfikowany jest na poziomie, z którym poradzą sobie nawet początkujący offroadowcy, aczkolwiek nie wykluczamy, że w niektórych miejscach może dojść do spotkania bliskiego stopnia lakieru Waszych samochodów z okoliczną przyrodą, także wrażliwym kierowcom polecamy oklejenie pojazdu niezawodną folią. Wyjazd bez ciśnienia, jedziemy w kolumnie i pomagamy wzajemnie własnym doświadczeniem.

Podczas wyjazdu będziemy kłaść nacisk na widoki, weekendowy odstres i integrację środowiska offroadowego.

Mamy w planie grillowanie kiełbasek w wybornym miejscu z widokiem na otaczające nas góry, a w sobotni wieczór zintegrujemy się mocniej w pensjonacie na wypasie przy suto zastawionym stole!
Czego chcieć więcej?

Na harnasiowym wyjeździe mile widziani nie tylko właściciele terenówek ale także Ci, którzy nie mają swojego samochodu a chcieliby posmakować OFFroadu. Dla Was dysponujemy miejscami na pokładzie naszych aut.

Wymagania:

 • – opony AT
 • – radio CB

Wyposażenie rekomendowane:

 • – krzesełka turystyczne

 

Trasa:

 • Długość: ok. 150 km tras po szutrach, drogach polnych, asfaltach na dojazdach
 • Trasa: przejezdna dla samochodu 4×4 i z reduktorem

Program ramowy imprezy:

Dzień 1 – sobota

09:00 – zbiórka  w punkcie zbornym,

09:30 – terenowe eksploracje z grillowaniem w tle,

18:00 – regionalne jedzenie i integracja w pensjonacie,

Dzień 2 – niedziela

09.00 – 10.00 – śniadanie

10.00 – 14.00 – terenowe eksploracje

14.00 – powrót domu

Informacje dodatkowe:

 • Wyjazd „Harnasie na Wypasie” jest wyjazdem typowo turystycznym z elementami OFFroadowymi, ale bez przepraw, ciśnienia, rywalizacji. Stawiamy nacisk na dobrą atmosferę na wyjeździe, bezstresową zabawę i czerpanie przyjemności z jazdy w terenie! Nie jedziemy z listą w ręku, nie odhaczamy punktów, nie gonimy na złamanie karku. Najważniejsza jest dobra zabawa!
 • Wyjazd rozpoczynamy w sobotę, z punktu zbornego od razu wjeżdżamy w teren i udajemy się w kierunku Tatr! Jeśli pogoda będzie dobra; przez cały dzień towarzyszyć będą Nam bajeczne widoki na panoramę Tatr oraz Pienin. Wyjazd jest bardzo widokowy!
 •  Podczas sobotnich eksploracji odwiedzimy prawdziwą, regionalną bacówkę czy przełom rzeki Białki. Rozpalimy ognisko i upieczemy kiełbaski w pięknym, widokowym miejscu z którego na raz będziemy podziwiać Trzy Korony jak i cały masyw tatrzańskich szczytów. W niedzielę, jeśli dopisze nam szczęście – oglądniemy prawdziwy, regionalny wypas owiec jak i ich dojenie! Ten spektakl jest wart wszystkiego!
 • Naszą bazą noclegową jest Ośrodek KRYWAŃ w Bukowinie Tatrzańskiej. Koszt noclegu, biesiady wieczornej i śniadania niedzielnego to 100 zł/osoba. Dla dzieci zniżka 15%! W sobotę dojedziemy do hotelu w okolicach godz 18:00. Po zameldowaniu się w pokojach i chwili odpoczynku – wspólnie zasiądziemy do biesiadnego stołu! Czekać na nasz pyszna obiado-kolacja z lokalnymi, regionalnymi przysmakami. Następnie rozpocznie się integracja – do której? To będzie zależało jedynie od Was! Niedziele rozpoczniemy od pysznego śniadania, a o godz. 10:00 ruszamy w dalszą część OFFradowych eksploracji! Zajedziemy, aż… na Słowację!
 • Na wyjeździe poruszamy się w kolumnie, za autem przewodnika. Podczas przejazdu pilnujemy się wzajemnie, nie zostawiamy nikogo na trasie. Nie zjeżdżamy z obranej trasy, nie skracamy jej przez pola uprawne i łąki. Wyjazd nie ma charakteru rywalizacji czy przejazdów na czas. Kładziemy nacisk na dobrą zabawę i frajdę z jazdy OFFroadowej.
 • Komunikację pomiędzy uczestnikami ułatwi Radio CB, dlatego prosimy o sprawdzenie przed wyjazdem czy wszystko działa jak powinno.
 • Auto prowadzące ma na  wyposażeniu szekle, liny, pasy oraz wyciągarkę. Podobnie sprawa wygląda z apteczką pierwszej pomocy. Dla waszego bezpieczeństa jesteśmy wyposażeni medycznie w razie nieprzewidzianych sytuacji.
 • Podczas imprezy przewidziane jest ognisko. Pakiet ogniskowy zapewniamy My dla waszej wygody – kiełbaska, pieczywo, napoje, ketchup, musztarda. Jeśli ktoś ochotę na coś więcej – śmiało można zabrać prowiant ze sobą. Jeśli pogoda będzie wyjątkowo niesprzyjająca na rozpalenie ogniska; podjedziemy na ciepłą zupę do restauracji.
 • Minimalna ilość załóg do odbycia się imprezy to 5 aut, z kolei dla waszej wygody maksymalna ilość bez samochodu prowadzącego, to 10 aut.
 • Warto mieć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, polar i buty trekkingowe. W wyposażeniu powinny znaleźć się także krzesełka biwakowe – będzie wam wygodniej przy ognisku.

Punkt zborny:

 • – zbiórka o godz 9:00, 15 czerwiec 2019 sobota,
 •  / Stacja ORLEN przy drodze Zakopianka
 • – koordynaty: 49°30’15.5″N 19°59’38.8″E

 

Zgłoszenie:

W celu zgłoszenia udziału należy wypełnić poniższy formularz Więcej informacji odnośnie wyjazdu i wpłat zadatku prześlemy drogą mailową po rejestracji.

Wpłata zadatku gwarantuje wpisanie na listę uczestników.  Zadatek nie podlega zwrotowi, chyba że nie zgłosi się minimalna liczba uczestników. O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność wpłat.

Nadchodzące