22.08.2019 - 25.08.2019

POLSKA – Harnasie Na Wypasie 23.08

POLSKA – Harnasie Na Wypasie 23.08

OFFroadowe wędrówki z Tatrami w tle w wersji biwakowej!

IMPREZA WEEKENDOWA W TERMINIE 23-25.08.2019 (3 dni)

MIEJSCE: PODHALE/SPISZ

 

Niebanalne pożegnanie wakacji w wydaniu BezGranic – biwakowy weekend OFFroadowy pod Tatrami. Czy może być lepszy sposób na spędzenie końcówki sierpnia niż całodzienne eksploracje terenowe, wieczory przy ognisku, rozgwieżdżone niebo, zapach pieczonej kiełbaski, kawa o poranku w pierwszych promieniach słońca i towarzystwo innych OFF-maniaków? Nie! Dlatego już dzisiaj proponujemy Wam biwakową edycję kultowego już wyjazdu”Harnasie na Wypasie”.

Jak to zwykle bywa – stopień trudności wyznaczy pogoda, ale wyjazd sklasyfikowany jest na poziomie, z którym poradzą sobie nawet początkujący offroadowcy, aczkolwiek nie wykluczamy, że w niektórych miejscach może dojść do spotkania bliskiego stopnia lakieru Waszych samochodów z okoliczną przyrodą, także wrażliwym kierowcom polecamy oklejenie pojazdu niezawodną folią. Wyjazd bez ciśnienia, jedziemy w kolumnie i pomagamy wzajemnie własnym doświadczeniem.

Podczas wyjazdu będziemy kłaść nacisk na widoki, weekendowy odstres i integrację środowiska offroadowego.

Na harnasiowym wyjeździe mile widziani nie tylko właściciele terenówek ale także Ci, którzy nie mają swojego samochodu a chcieliby posmakować OFFroadu. Dla Was dysponujemy miejscami na pokładzie naszych aut lub flota aut terenowych do wypożyczenia!

Wymagania:

 • – opony AT
 • – radio CB

Wyposażenie rekomendowane:

 • – krzesełka turystyczne
 • – sprzęt biwakowy, namiot,

Trasa:

 • Długość: ok. 150 km tras po szutrach, drogach polnych, asfaltach na dojazdach
 • Trasa: przejezdna dla samochodu 4×4 i z reduktorem

Informacje dodatkowe:

 • Wyjazd „Harnasie na Wypasie” jest wyjazdem typowo turystycznym z elementami OFFroadowymi, ale bez przeprw, ciśnienia, rywalizacji. Stawiamy nacisk na dobrą atmosferę na wyjeździe, bezstresową zabawę i czerpanie przyjemności z jazdy w terenie. Nie jedziemy z listą w ręku, nie odhaczamy punktów, nie gonimy na złamanie karku za tym, aby zrealizować plan. Najważniejsza jest dobra zabawa! I tego się podczas Naszych wyjazdów trzymamy.
 • Jedziemy całą grupą i wracamy całą grupą. Nie zostawiamy na trasie nikogo, chyba, że awaria samochodu pozwala jedynie na odholowanie go do najbliższego warsztatu. Jeśli istnieje światełko w tunelu – walczymy. Współpraca i wzajemna pomoc to Nasza domena.
 • Wyjazd rozpoczynamy w piątek 23 sierpnia w punkcie zbornym o którym poinformujemy Was mailowo. Będzie to miejsce w którym od razu rozbijemy biwak. Chcemy, żeby było jak najbardziej atrakcyjne i wygodne dla wszystkich.
 •  Podczas sobotnich eksploracji odwiedzimy prawdziwą, regionalną bacówkę czy przełom rzeki Białki. Rozpalimy ognisko i upieczemy kiełbaski w pięknym, widokowym miejscu z którego na raz będziemy podziwiać Trzy Korony jak i cały masyw tatrzańskich szczytów. W niedzielę, jeśli dopisze nam szczęście – oglądniemy prawdziwy, regionalny wypas owiec jak i ich dojenie! Ten spektakl jest wart wszystkiego!
 • Naszą bazą noclegową będzie milion star hotel – czyli śpimy w terenie! Niezbędna będzie posiadanie namiotu, zabudowy do spania lub namiotu dachowego. Karimaty, śpiwór – dla Waszej wygody. Przydadzą się bardzo krzesełka turystyczne, stolik, całe zaplecze biwakowe – kuchenka turystyczna, naczynia plastikowe, żywność biwakowa. Śniadania, obiady i kolacje będziemy przygotowywać sobie sami! Polecamy zabranie ze sobą kanistra na wodę, latarki czołówki. Szersze informacje co warto mieć ze sobą, otrzymacie od nas mailowo.
 • Na wyjeździe poruszamy się w kolumnie, za autem przewodnika. Podczas przejazdu pilnujemy się wzajemnie, nie zostawiamy nikogo na trasie. Nie zjeżdżamy z obranej trasy, nie skracamy jej przez pola uprawne i łąki. Wyjazd nie ma charakteru rywalizacji czy przejazdów na czas. Kładziemy nacisk na dobrą zabawę i frajdę z jazdy OFFroadowej.
 • Komunikację pomiędzy uczestnikami ułatwi Radio CB, dlatego prosimy o sprawdzenie przed wyjazdem czy wszystko działa jak powinno.
 • Auto prowadzące ma na  wyposażeniu szekle, liny, pasy oraz wyciągarkę. Podobnie sprawa wygląda z apteczką pierwszej pomocy. Dla waszego bezpieczeństa jesteśmy wyposażeni medycznie w razie nieprzewidzianych sytuacji.
 • Podczas imprezy przewidziane jest ognisko. Pakiet ogniskowy zapewniamy My dla waszej wygody – kiełbaska, pieczywo, napoje, ketchup, musztarda. Jeśli ktoś ma ochotę na coś więcej – śmiało można zabrać prowiant ze sobą. Jeśli pogoda będzie wyjątkowo niesprzyjająca na rozpalenie ogniska; podjedziemy na ciepłą zupę do restauracji.
 • Minimalna ilość załóg do odbycia się imprezy to 5 aut, z kolei dla waszej wygody maksymalna ilość bez samochodu prowadzącego, to 10 aut.
 • Warto mieć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, polar i buty trekkingowe.

Punkt zborny:

 • – zbiórka w piątek 23 sierpnia od godz. 18:00
 • – dokładne miejsce punktu zbornego przesyłamy mailem!

 

Zgłoszenie:

W celu zgłoszenia udziału należy wypełnić poniższy formularz Więcej informacji odnośnie wyjazdu i wpłat zadatku prześlemy drogą mailową po rejestracji.

Wpłata zadatku gwarantuje wpisanie na listę uczestników.  Zadatek nie podlega zwrotowi, chyba że nie zgłosi się minimalna liczba uczestników. O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność wpłat.

Nadchodzące